Η Ελληνική Επιστημονική Εταιρεία Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για την Αειφορία (ΕΛ.Ε.ΕΤ.Π.Ε.Α) σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και το Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού του Πανεπιστημίου Αιγαίου– Π.Μ.Σ. «Περιβαλλοντική Εκπαίδευση», συνδιοργανώνουν την 5η Επιστημονική Συνάντηση Υποψηφίων Διδακτόρων (ΥΔ) και Μεταπτυχιακών Φοιτητών/τριών (ΜΦ) στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση (ΠΕ) / Εκπαίδευση για την Αειφόρο Ανάπτυξη (ΕΑΑ). Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως το Σάββατο 24 και την Κυριακή 25 Ιουνίου μέσω της πλατφόρμας ZOOM.

Τις εργασίες τους με τη μορφή προφορικών παρουσιάσεων μπορούν να υποβάλουν όλοι όσοι υλοποιούν ή έχουν ολοκληρώσει έρευνα σε αντικείμενο στον χώρο της ΠΕ/ΕΑΑ στο πλαίσιο οργανωμένων προγραμμάτων διδακτορικών και μεταπτυχιακών σπουδών ελληνικών ή ξένων ΑΕΙ ή ερευνητικών προγραμμάτων που υλοποιούνται υπό την επιστημονική ευθύνη μελών ΔΕΠ.

Δείτε σχετική   ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ